Čas od času se stane něco, co lidem změní a ovlivní téměř celý život!Tak se pro nás stalo osudným i naše první setkání s dobrmanem.

Před mnoha lety, v roce 1989 přišla do našeho domu první fenka dobrman a tehdy ještě nikdo z nás netušil, jak významnou stopu v našich srdcích zanechá...!

Od té doby už v naší rodině dobrman nikdy nechyběl. Tohle krásné, elegantní a ušlechtilé plemeno je opravdu dokonalým společníkem člověka ve chvílích smutku i radosti. Jemu obětovaný čas, péče i určité omezení člověka dokáže tento společník dokonale nahradit svou velkou příchylností, věrností, oddaností, hravostí a inteligencí. Těch vlastností by bylo možno jmenovat mnohem více, dá se to však říci jen jednou pouhou větou: Dobrman není jen pes, je to "člověkopes" s velmi citlivým vnímáním a otevřeným láskyplným srdcem.

Historie naší chovatelské stanice začala až po letech našeho soužití s dobrmany v roce 1999 a zakladatelkou chovu se stala naše třetí fenka, ANGIE ODERSKÁ VYHLÍDKA

( nar.1997), výjimečná, silná fenka s dobrým charakterem, velkým srdcem a neutuchající chutí do práce.Všechny její dobré vlastnosti, společně s impozantním exteriérem, předávala mnoha svým potomkům a dala našemu chovu nesporně kvalitní základ, který je dodnes stále patrný i na potomcích dalších generací.

V naší rodině byli a jsou dobrmani vždy rovnocennými společníky a partnery, kteří nás provází ve všech aktivitách i v čase odpočinku.

Čas od času se stane, že vám někdo změní život, ale člověk je tvor, který chce milovat a chce být milován. A tak věříme, že tak jako dobrmani obohatili naše srdce, stane se i dalším příznivcům tohoto krásného a ušlechtilého plemene, pokud se jejich životy setkají.

Dobrman je výjimečný tvor, který vás miluje víc, než vy sami sebe!

 

Bonuka Angie_3

( Foto z roku 1993 - Bona a Bela)                                                ( Angie)                                                 

 

   Rodinná fotogalerie I.- Family Photos I.

Rodinná fotogalerie II.- Familly photos

 

.........a JEZEVČÍK ?

 V našem úvodu bychom neměli zapomenout ani na postavou sice malé, ale stejně hrdé a statečné společníky našich velkých!... a to jsou JEZEVČÍCI !

Jezevčíci byli vlastně prvním plemenem, které zaujalo své pevné místo v rodině. První dvě hladkosrsté standardní fenky byly RITA a DINA a to již v 80tých letech minulého století. Tento malý pejsek s nezdolným temperamentem a odvážnou povahou byl vždy plnohodnotným partnerem dobrmana a vzájemně se ideálně doplňovali. JEZEVČÍK je totiž osobnost, která se v mnohém vyrovná velkým!

Milujeme tyto malé "klauny", tyto malé a zaroveň velké srdcem.

Teprve v posledních letech se věnujeme i chovu....byla by totiž velká škoda nevidět, jak taková maličká fenka dovede být úžasnou a láskyplnou maminkou. Věnujeme se i loveckému výcviku, který je velmi rozdílný od výcviku našich velkých. Začátky nebyly tudíž snadné, ale každé plemeno si žádá takovou cestu, ke které je původem určeno.....a je moc fajn pozorovat jeho radost ze života, který k němu patří.

DSC 2859 2 Juliana 4. den doma 7 Vendy 10


 
Tvorba stranek pro chovatele