Čas od času se stane něco, co lidem změní a ovlivní téměř celý život!Tak se pro nás stalo osudným i naše první setkání s dobrmanem.

Před mnoha lety, v roce 1989 přišla do našeho domu první fenka dobrman a tehdy ještě nikdo z nás netušil, jak významnou stopu v našich srdcích zanechá...!

Od té doby už v naší rodině dobrman nikdy nechyběl. Tohle krásné, elegantní a ušlechtilé plemeno je opravdu dokonalým společníkem člověka ve chvílích smutku i radosti. Jemu obětovaný čas, péče i určité omezení člověka dokáže tento společník dokonale nahradit svou velkou příchylností, věrností, oddaností, hravostí a inteligencí. Těch vlastností by bylo možno jmenovat mnohem více, dá se to však říci jen jednou pouhou větou: Dobrman není jen pes, je to "člověkopes" s velmi citlivým vnímáním a otevřeným láskyplným srdcem.

Historie naší chovatelské stanice začala až po letech našeho soužití s dobrmany v roce 1999 a zakladatelkou chovu se stala naše třetí fenka, ANGIE ODERSKÁ VYHLÍDKA

( nar.1997), výjimečná, silná fenka s dobrým charakterem, velkým srdcem a neutuchající chutí do práce.Všechny její dobré vlastnosti, společně s impozantním exteriérem, předávala mnoha svým potomkům a dala našemu chovu nesporně kvalitní základ, který je dodnes stále patrný i na potomcích dalších generací.

V naší rodině byli a jsou dobrmani vždy rovnocennými společníky a partnery, kteří nás provází ve všech aktivitách i v čase odpočinku.

Čas od času se stane, že vám někdo změní život, ale člověk je tvor, který chce milovat a chce být milován. A tak věříme, že tak jako dobrmani obohatili naše srdce, stane se i dalším příznivcům tohoto krásného a ušlechtilého plemene, pokud se jejich životy setkají.

Dobrman je výjimečný tvor, který vás miluje víc, než vy sami sebe!

 

 

Bonuka Angie_3

( Foto z roku 1993 - Bona a Bela)                                                ( Angie)                                                 

 

   Rodinná fotogalerie I.- Family Photos I.

Rodinná fotogalerie II.- Familly photos

 


 
Tvorba stranek pro chovatele